Najnowsze artykuły

Przychody Fotki w górę o 5%, zysk w dół...

Przychody Fotki wzrosły w ubiegłym roku o 4,6% do 377 mln zł. Koszty operacyjne wzrosły o 32,8%, do 2,6 mln zł. Zysk netto spadł z 1,71 mln zł do 1,23...

Czytaj Więcej

Tłumaczenia angielskie - jak znaleźć najlepszą ofertę?

Języka angielskiego powszechnie uczymy się teraz w szkołach - nic dziwnego, skoro stał się głównym językiem międzynarodowym. Dzięki niemu możemy swobodnie porozumiewać się z innymi osobami nawet poza granicami naszego kraju. Kto jednak zna choć trochę historię, jest świadomy, że wcześniej językiem międzynarodowym była łacina, a także francuski. Skąd wzięło się nagle tak duże zainteresowanie językiem angielskim i jego popularność? 

Język angielski - wprowadzenie

Język angielski to język z grupy zachodniej rodziny języków germańskich. Używany jest nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w terytoriach zależnych od niej, a także w byłych koloniach i dominiach. Ponieważ Imperium Brytyjskie było ogromne (mówiło się nawet, że nigdy nie zachodzi nad nim słońce), już wiele lat temu język angielski był używany w licznych krajach.

Skąd jednak tak duża jego sława obecnie i to na całym świecie?

Po pierwsze, każdy kto chciał już lata temu handlować z Imperium Brytyjskim, musiał znać przynajmniej podstawy tego języka, by porozumieć się z jego przedstawicielami. Po drugie, wpływ na rozpowszechnienie języka angielskiego miały i mają nadal Stany Zjednoczone Ameryki. To trzecie pod względem liczby ludności państwo na świecie i czwarte państwo na świecie pod względem powierzchni. Język, którym posługują się Amerykanie, to język angielski. To oficjalny język w 25 stanach, a chociaż nie jest to potwierdzone urzędowo (o co zresztą trwa walka) i USA nie posiada oficjalnego języka na poziomie federalnym, w praktyce oficjalnym językiem jest właśnie angielski, którym posługuje się 82% tamtejszej populacji.

Co prawda, Amerykanie mówią z innym akcentem i można znaleźć wiele różnic w języku angielskim oraz w jego amerykańskiej odmianie, jednak przedstawiciele tych dwóch narodów zrozumieją się zawsze bez trudu. Z uwagi na fakt, że kultura amerykańska rozpowszechnia się na świecie i jest uznawana za kulturę popularną, rośnie zainteresowanie także samym językiem. W tej chwili więc język angielski stanowi podstawę komunikacji międzynarodowej - i to zarówno jeśli chodzi o kwestie prywatne, jak i kwestie służbowe. Jego znajomość pozwala podróżować po całym świecie. 

Język angielski - kwestia tłumaczeń

Nie każdy ma talent do języków obcych, co skutkuje problemami w komunikacji. Przedsiębiorcy, którzy potrzebują kontaktować się z kontrahentami z innych krajów, a nie mają zdolności językowych, albo brak im wiedzy, mogą na szczęście skorzystać z usług profesjonalnego tłumacza. W ten sposób mogą także przetłumaczyć dokumenty, pisane przecież czasem prostym, ale czasem również fachowym językiem. Żeby nie było żadnych nieścisłości czy błędów warto korzystać z pomocy specjalistów - zawodowych tłumaczy. Tłumacze języka angielskiego są w związku z tym rozchwytywani - zawsze będzie duże zapotrzebowanie na ich pracę.

Jak jednak znaleźć dobre, solidne biuro tłumaczeń?

Warto przeprowadzić rozmowę wstępną, by dowiedzieć się jakie doświadczenie i wykształcenie ma tłumacz, z którym będziemy współpracować. Dobrym pomysłem jest również poproszenie o wykonanie tłumaczenia i przesłanie jakiegoś próbnego tekstu. Dobrych tłumaczy można znaleźć nie tylko w Warszawie, ale też w wielu miejscach w Polsce - w tym w Krakowie. Chodzi tu zarówno o tłumaczenia zwykłe, jak i specjalistyczne. 

Zamów profesjonalne tłumaczenia języka angielskiego