Najnowsze artykuły

Tłumaczenia angielskie - jak znaleźć...

Języka angielskiego powszechnie uczymy się teraz w szkołach - nic dziwnego, skoro stał się głównym językiem międzynarodowym. Dzięki niemu możemy...

Czytaj Więcej

Definicja SEO w 100 słowach lub mniej

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) wydaje się dość prosta. Wybierasz kilka słów kluczowych, i voila! Twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem SEO, prawda?

Jeszcze nie.

Wiele osób rozumie podstawowe zasady SEO, ale wiele się zmieniło w ciągu ostatniej dekady.

SEO, które znamy i kochamy dzisiaj, nie jest tym samym SEO, które znamy i kochaliśmy (lub nienawidziliśmy) 10 lat temu. I właśnie dlatego SEO jest czymś, co marketerzy powinni nadal definiować i redefiniować. Oto krótka definicja w mniej niż 100 słowach:

Czym jest SEO?

SEO to skrót od słowa "Search Engine Optimization" - tyle pozostało bez zmian. Odnosi się to do technik, które pomagają Twojej stronie zająć wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania (SERP). To sprawia, że Twoja strona jest bardziej widoczna dla ludzi, którzy szukają rozwiązań, które Twoja marka, produkt lub usługa może dostarczyć za pośrednictwem takich wyszukiwarek jak Google, Yahoo! i Bing.

To, co nie pozostało bez zmian, to techniki, których używamy do poprawy naszych rankingów. Ma to wszystko wspólnego z algorytmami wyszukiwania, które te firmy stale zmieniają.

Oto kilka innych często zadawane pytania na temat tej krytycznej praktyki dzisiaj.

Jak działa SEO?

SEO działa poprzez optymalizację stron internetowych, prowadzenie badań słów kluczowych i zarabianie linków przychodzących. Generalnie można zobaczyć wyniki działań SEO, gdy strona została wczytana i zaindeksowana przez wyszukiwarkę.

Patrząc głębiej: Istnieje mnóstwo sposobów na poprawę SEO swoich stron internetowych, choć. Wyszukiwarki poszukują elementów, w tym znaczników tytułu, słów kluczowych, znaczników obrazu, struktury linków wewnętrznych i linków przychodzących (znanych również jako backlinki). A to tylko kilka z nich.

Klienci HubSpot: Możesz sprawdzić panel SEO na swoim koncie HubSpot, aby zobaczyć, jak dobrze jesteś zoptymalizowany do tych rzeczy.

Wyszukiwarki sprawdzają również strukturę i wygląd strony, zachowanie odwiedzających i inne zewnętrzne, pozaziemskie czynniki, aby określić, jak wysoko Twoja strona powinna być oceniana w swoich SERP-ach.

Co to jest Organic Search?

Wyszukiwanie organiczne odnosi się do osoby przeprowadzającej wyszukiwanie za pomocą wyszukiwarki i klikającej na niepłatny wynik. Wyszukiwanie organiczne to kanał marketingu wyszukiwania, który może być wykorzystywany w ramach marketingu przychodzącego w celu zwiększenia ruchu na stronie.

Patrząc głębiej: W dzisiejszym SEO, nie można po prostu umieścić jak najwięcej słów kluczowych, aby dotrzeć do osób, które Cię szukają. W rzeczywistości, to rzeczywiście zaszkodzi SEO Twojej strony internetowej, ponieważ wyszukiwarki rozpoznają to jako wypychanie słów kluczowych -- lub akt włączenia słów kluczowych specjalnie do rangi dla tego słowa kluczowego, a nie do odpowiedzi na pytanie osoby.

W dzisiejszych czasach należy wykorzystywać słowa kluczowe w swojej treści w sposób, który nie wydaje się nienaturalny lub wymuszony. Nie ma magicznej liczby - wszystko zależy od długości słowa kluczowego i artykułu - ale jeśli czujesz, że ją wymuszasz, lepiej ją zignorować i kontynuować pisanie w sposób naturalny.

Co to jest strategia SEO?

Strategia marketingowa SEO jest kompleksowy plan, aby uzyskać więcej odwiedzających na swojej stronie internetowej przez wyszukiwarki. Skuteczne SEO obejmuje strategie na stronie internetowej, które wykorzystują słowa kluczowe oparte na intencji; oraz strategie off-page, które zarabiają linki przychodzące z innych stron internetowych.

Patrząc głębiej: Zanim stworzysz nową stronę internetową lub post na blogu, prawdopodobnie będziesz myśleć o tym, jak włączyć swoje słowa kluczowe do swojego postu. To dobrze, ale to nie powinno być twoje jedyne skupienie - lub nawet twój główny nacisk. Ilekroć tworzysz treść, Twój nacisk powinien być na intencji odbiorców, a nie ile razy można włączyć słowo kluczowe (czy jest to długi ogon lub krótki ogon) w treści.

Aby zaspokoić intencje i zająć dobrą pozycję w dłuższej perspektywie czasowej, zbuduj swoją strategię SEO marketingową wokół tematów, a nie słów kluczowych. Jeśli to zrobisz, przekonasz się, że i tak możesz w naturalny sposób zoptymalizować swoją strategię pod kątem ważnych słów kluczowych. Zrozumienie docelowej grupy odbiorców (aka kupujących personas) i to, co ich interesuje, jest kluczem do przyciągnięcia odpowiednich odwiedzających na Twoją stronę internetową poprzez wyszukiwarki.